wtorek, 21 czerwca 2016

Kuchnia

Łazienka i kuchnia to dwa pomieszczenia, od których wykończenia uzależnialiśmy moment przeprowadzki.
Elementy kuchenne kupiliśmy już w styczniu, przy okazji akcji promocyjnej Ikei, o której wydaje mi się, że już wspominałam. Złożenie jej w całości zabrało mnóstwo czasu, ale spodziewaliśmy się tego, więc nie stanowiło to dla nas dużego zaskoczenia. No cóż, na te ponad 120 elementów musieliśmy poświęcić trochę energii :) Oczywiście nie byliśmy z tym sami, mieliśmy kilku pomocników do składania szuflad i instalacji kolejnych sprzętów. 


Zdecydowaliśmy się na system METOD + fronty Veddinge, oraz kolorowe szafki Tutemo. Blaty zamawialiśmy surowe z Leroy Merlin i obrabialiśmy je samodzielnie, ale o tym w innym poście. Komora zlewu oraz bateria także są Ikeowe. O baterię trochę się martwiliśmy, czy będzie dobrej jakości, ale postanowiliśmy zaryzykować i na razie się sprawdza. Pozostałe elementy wyposażenia cały czas dokupujemy, jak coś wpadnie nam w oko, albo otrzymujemy - lodówka, płyta gazowa (mimo, że wybrane przez nas) oraz toster, kawiarka i opiekacz były prezentami ślubnymi, zmywarkę dostaliśmy "w spadku" od rodziców A. Zostawiliśmy większą dziurę między szafkami na nową zmywarkę w przyszłości. Większą, bo ta o szerokości 45 cm jest okej na naczynia naszej dwójki, a że w takim gronie nie planujemy całe życie zostać, kiedyś przyda się szersza.


Być może pamiętacie stąd nasz pierwotny plan kuchni. W rzeczywistości skosy zostały zrobione nieco inaczej, co wymagało rewizji ilości szafek. Niemniej jednak, muszę przyznać, że póki co niektóre z nich są wciąż puste, więc mam nadzieję, że w przyszłości, kiedy bardziej się zagracimy, będzie ich wciąż wystarczająco :) Zrezygnowaliśmy też z szerszego blatu wyspy, przy którym mogłoby się siedzieć na stołkach, na rzecz większego salonu - na tę chwilę wydaje się nam, że była to dobra decyzja.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz