poniedziałek, 21 września 2015

Jak napisać pierwszy post?

Domyślam się, że gdybym wpisała pytanie zawarte w tytule tego posta do wyszukiwarki, to w wynikach znalazłoby się kilka dobrych rad odnoszących się właśnie do tego jak rozpocząć blogowanie.
Niestety, nie jestem cierpliwa, nie lubię długo się do czegoś przygotowywać. Wolę działać dosyć szybko, tak żeby w ciągu pięciu minut po pojawieniu się pomysłu doszło do jego realizacji - czytanie poradników nie jest dla mnie. Nuda, nuda, nuda.

Tak więc, nie wiem jak pisać bloga. Nie wiem co powinno być w pierwszym poście. Nie wiem do kogo chcę trafić. Nie wiem o czym dokładnie chcę pisać. Nie wiem jak nazwać boga - mam nadzieję, że wpisaną nazwę da się zmienić (?).

Z drugiej strony, poza tymi wszystkimi rzeczami, których nie wiem, wiem to, że wraz z moim A. znaleźliśmy się w dziwnym momencie życia kiedy to bardzo dużo się dzieje, kiedy zakończył się pewien etap i rozpoczął nowy. Taki, o którym nic nam nie wiadomo.

Bierzemy ślub. Adaptujemy strych na mieszkanie. Zaczynamy karierę zawodową.

Trzy dalekosiężne przedsięwzięcia. O ile pierwsze dwa posiadają daty realizacji, ostatnie przeraża niewiadomą w tym względzie.

Może blog ma być dziennikiem? Takim uporządkowaniem myśli, zebraniem pomysłów? Na pewno pełni funkcję terapeutyczną, bo ktoś tak niecierpliwy jak ja ciężko radzi sobie z odległymi datami.

Chyba warto chociaż spróbować go pisać, zebrać gdzieś te wszystkie budownicze i ślubne inspiracje, doświadczenia związane z pracą i jej poszukiwaniem, choćby po to żeby za jakiś czas wrócić i porównać jak było i jak jest.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz